Ndërlidhjet

VIENË


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan tha se bota nevojitet "të respektojë sovranitetin, pavarësinë dhe integritetin territorial të Irakut".
Duke folur para punonjësve të OKB-së me bazim në Vienë, Annan tha se bashkësia ndërkombëtare ka të luaj rol në Irak, se Kombet e Bashkuara janë të gatëshme të kontribuojnë në një rol të tillë dhe se Këshilli i Sigurimit diskuton se cili do të ishte ky rol.
XS
SM
MD
LG