Ndërlidhjet

PEKIN


I dërguari i Shteteve të Bashkuara, James Kelly u takua sot me zyrtarët e Koresë Veriore dhe të Kinës, duke shënuar kështu dialogun e parë të drejtëpërdrejtë të Shteteve të Bashkuara me Korenë Veriore lidhur me vazhdimin e programit bërthamor të atij vendi.
Ndihmës sekretari amerikan i shtetit ka ngurruar të bëjë komente pas ditës së parë të bisedimeve tre-binarëshe në Pekin, por zyrtarët e Uashingtonit kanë thënë se Kelly do të kërkojë që Korea Veriore të heq dorë nga programi i saj bërthamor.
XS
SM
MD
LG