Ndërlidhjet

UMM QASR/IRAK


Sekretari britanik i Mbrojtjes, Geoff Hoon arriti në Irak, si zyrtar i parë më i lartë nga Britania apo Shtetet e Bashkuara që viziton ate vend që nga përfundimi i luftës.
Hoon u tha reporterëve se ai beson që Saddam Hussein me gjasë është akoma gjallë dhe fshihet diku në Irak.
XS
SM
MD
LG