Ndërlidhjet

KOPENHAGË


Drejtori ekzekutiv i Programit Botëror për Ushqim të Kombeve të Bashkuara, James Morris thotë se populli i Irakut nuk po cof urie dhe kjo nuk do të ndodhë.
Morris tha se organizata e tij ka ndërmarrë operacionin më të madh humanitar në histori, që pritet të kushtojë mbi një miliardë dollarë për tre muaj.
Zyrtarët e ndihmave humanitare të Kombeve të Bashkuara kanë vlerësuar se 24 milion irakianët kanë ushqim vetëm për disa javë.
XS
SM
MD
LG