Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

UASHINGTON


Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Fleischer ka thënë se kundërvënia e Francës ndaj luftës në Irak do të ketë pasoja, por ka ngurruar të specifikojë se çfar mund të bënin ose jo Shtetet e Bashkuara
"Raportet midis Shteteve të Bashkuara dhe Francës kanë qenë të tensionuara lidhur me çarmatosjen e Irakut. Kjo është pasojë me të cilën duhet të merremi në kuptimin e raporteve bilaterale midis dy vendeve", ka thënë mbrëmë zëdhënësi Ari Fleischer.
XS
SM
MD
LG