Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm rus, Igor Ivanov i ka thënë ministrit të Jashtëm të Serbisë dhe Malit të Zi, Goran Svilanoviq gjatë vizitës në Moskë se Rusia dëshiron të mbajë "dialog konstruktiv" me ate vend ballkanik.
Ivanov ka thënë se bisedimet me Svilanoviqin do të përqëndrohen në raportet bilaterale, sikurse edhe në situatën në Ballkan, Lindjen e Mesme dhe Irak.
XS
SM
MD
LG