Ndërlidhjet

BAGDAD


Administratori civil i Irakut të pas-luftës i caktuar nga Shtetet e Bashkuara, Jay Garner ka hapur bisedimet me akademikë dhe liderë lokalë në Bagdad për ardhmërinë e vendit.
Ai ka thënë se qëllimi i administratës së mbështetur nga Shtetet e Bashkuara është të stabilizojë Irakun për t'u ndihmuar irakianëve që të vendosin një qeveri demokratike.
Garner tha se shpreson të themelojë minsitritë e qeverisë së vendit deri nga java e ardhëshme.
XS
SM
MD
LG