Ndërlidhjet

BEOGRAD


Autoritetet serbe kanë ngritur akt-padi kundër ish presidentit jugosllav, Sllobodan Millosheviq dhe tetë bashkëpuntorëve të tij për rrëmbimin dhe vrasjen e ish presidentit të Serbisë, Ivan Stamboliq kufoma e të cilit u gjet në veri të atij vendi gjatë hetimeve lidhur me atentatin kundër kryeministrit Zoran Xhinxhiq.
Millosheviq gjykohet në Tribunalin e Hagës për krime lufte në Bosnjë, Kroaci dhe në Kosovë.
XS
SM
MD
LG