Ndërlidhjet

SHKUP


Shefi i Shtamadhorisë së Shqipërisë, Pllumb Qazimi ka paraljmëruar në Shkup se së shpejti mund të realizohej ideja për formimin e patrullave të përbashkëta në kufirin Shqipëri-Maqedoni.
Ai ka thënë gjithashtu se Shqipëria është kundër idesë për ndarje, por për bashkëpunim dhe integrim, duke komentuar qëndrimet e fundit të ish kryeministrit, Lupço Georgievski dhe liderit të PDSH-së, Arbër Xhaferri.
XS
SM
MD
LG