Ndërlidhjet

PEKIN


Shtetet e Bashkuara dhe Koreja e Veriut kanë përfunduar bisedimet tre ditore lidhur me programet bërthamore të Penjanit.
Ministria e jashtme kineze, që ishte dhe mikpritësja e bisedimeve, ka thënë se takimi qe një fillim i mirë.
Ndërsa burimet koreano-veriore pas takimit kanë thënë:
"Gjatë bisedimeve Koreja e Veriut ka ofruar një propozim, një propozim i cili qartëson shqetësimet dypalëshe të Koresë së Veriut, Shteteve të Bashkuara dhe palëve të tjera të shqetësuara për programet bërthamore në gadishullin korean."
XS
SM
MD
LG