Ndërlidhjet

PEKIN


Kina ka njoftuar për 5 raste të tjera vdekjeje si pasoje e pneumonisë të njohur me shkurtesën S.A.R.S.
Kjo e ka cuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 115, ndërsa të infektuar numërohen 2600 vetë.
Ndërsa në Hong Kong janë njoftuar 22 raste të reja dhe 6 viktima të tjera.
Vnedet e tjera aziatike po marrin masa për parandalimin e epidemisë.
XS
SM
MD
LG