Ndërlidhjet

RAMALLAH


Parlamenti palestinez do të votojë në fillimin e javës së ardhshme kabinetin qeveritar, të propozuar nga kryeministri i emëruar Mahmud Abas.
Shtetet e Bashkuara kanë bërë thirrje për miratimin dhe fillimin e punës së qeverisë si kusht për bërjen publike të një propozimi paqeje për zgjidhjen e krizës izraelito -palestineze.
Ky plan do cojë në krijimin e një shteti palestinez në vitin 2005.
XS
SM
MD
LG