Ndërlidhjet

PEKIN


Kina ka njoftuar për 5 raste të tjera vdekjeje si pasojë e pneumonisë së njohur me shkurtesën S.A.R.S.
Kjo e ka cuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 115, ndërsa të infektuar numërohen 2600 vetë.
Ndërsa në Hong Kong janë njoftuar 22 raste të reja dhe 6 viktima të tjera.
Vendet e tjera aziatike, të prekura më pak nga S.A.R.S po marrin masa për parandalimin e epidemisë.
XS
SM
MD
LG