Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara e kanë mirëpritur ftesën e Francës që Kina të marrë pjesë në samitin e qershorit të Grupit G-8, ku bëjnë pjesë 7 vendet më të industrializuara dhe Rusia.
Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Richard Boucher, tha se grupi prej disa vitesh po diskuton mënyrën për mbajtjen e dialogut ndërmjet vendeve të industralizuara dhe atyre në zhvillim.
XS
SM
MD
LG