Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Jugut do të kërkojë nga Koreja e Veriut, që të ndërpresë programet e saj bërthamore.
Përfaqësuesit e dy koreve do të zhvillojnë bisedime tre ditore, në nivel ministror.
Këto bisedime vijnë menjëherë pas atyre mes Penjanit, Uashingtonit dhe Pekinit në Kinë.
XS
SM
MD
LG