Ndërlidhjet

DAMASK


Presidenti sirian, Asad Al- Bashar u takua me ministrin e jashtëm të Kuvajtit, sheik al-Sabah al-ahmed, ku kanë diskutuar mardhëniet dypalëshe dhe gjendjen në Irak.
Siria dhe Kuvajti janë vende fqinj me Irakun, por kanë pasur qëndrime t ëndryshme ndaj luftës.
Kuvajti ka mbështetur sulmet e drejtuara nga Shtetet e Bashkuara, ndërsa Siria ka qenë ndër kundërshtaret e luftës.
XS
SM
MD
LG