Ndërlidhjet

BEOGRAD


Vrasja e ish-kryeministrit të Serbisë Zoran Xhinxhigj ka pasur qëllime politike dhe nuk ka ndodhur thjesht se grupe të krimit të organizuar kanë vendosur të zgjidhin problemet e tyre përmes vrasjes së kryeminsitrit, ka deklaruar për mediat boegradase, Zoran Zhivkoviç, kryeministri aktual serb.
Ndërsa Nenad Çanak, një nga drejtuesit e koalicionit të opozitës demokratike të Serbisë, ka deklaruar se ish presidenti jugosllav, Koshtunica "është patroni politik i Njësisë për Operacione Speciale, të policisë serbe", e cila besohet se është e përfshirë në vrasjen e Xhinxhiqit.
XS
SM
MD
LG