Ndërlidhjet

FRANKFURT


Bajeni i Mynihut është ekipi fitues i kampionatit gjerman të futbollit, apo siç njihet i Bundesligës.
Me fitoren e sotme ndaj Wolfsburgut, Bajeni i Mynihut siguroi titullin e 18-të të kampionit, duke lënë pas Shtutgartin dhe Borusian e Dortmundit. Kampionati gjerman i futbollit njihet si ndër kampionatët më të bukur në botë.
XS
SM
MD
LG