Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Gjashtë ushtarë rusë janë vrarë dhe gjashtë janë plagosur në Çeçeni nga sulmet e kryengritësve në harkun e funduit kohor, thotë një zyrtar anonim i administratës pro-moskoite çeçene.
Rusia ka zhvilluar dy luftëra në Çeçeni gjatë dhjetëvjetëshit të kaluar.
XS
SM
MD
LG