Ndërlidhjet

PEKIN


Autoritetet e Kinës kanë urdhëruar mbylljen e teatrove, sallave të vallëzimit dhe objekteve të ngjashme të tubimeve masive në Pekin duke u përpjekur që të pengojnë përhapjen e virusit që shkakton SARS-in.
Autoritetet e Kinës , deri tash, kanë raportuar 122 raste të vdekjes nga kjo sëmundje. Në rrafshin botëror nga Sindromi akut i rëndë i frymëmarrjes kanë vdekur mbi 290 njerës, kurse mbi 4.600 janë infektuar.
XS
SM
MD
LG