Ndërlidhjet

DOHA


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara kanë ndërmend të bëjnë ç'është e domosdoshme për të parë një ambient të ri politik në Irak, që më në fund do të lejonte krijimin e një qeverie të Irakut të lirë.
''Në analizën e fundit Iraku u takon irakianëve dhe populli i Irakut do të duhet t'a bëjë Irakun vend të sigurtë dhe mikpritës'', ka thënë Rumsfeld me të arritur në Doha.
Sekeretari amerikan i Mbrojtjes u takua në Abu Dabi me liderët e Emirateve të Bashkuara Arabe, duke filluar turneun e tij në vendet e Gjirit.
XS
SM
MD
LG