Ndërlidhjet

BAGDAD


Gjenerali amerikan në pesnion, Jay Garner i cili administron Irakun e pas luftës transpemtoi fjalimin e tij të parë zyrtar, duke premtuar se do të ndërtojë qeveri demokratike në Irak.
Jay Garner tha se ai do të ndihmojë irakianët që të rindërtojnë vendin e tyre dhe i ka siguruar se vetë ata do të përcaktojnë ardhmërinë e vetë politike.
Ndihmësja e tij, Barbara Bodine, e cila drejton sektorin qendror të vendit, pas takimit me zyrtarë të Bagdadit tha se shërbimet themelore do të funksionojnë së shpejti në kryeqytet.
XS
SM
MD
LG