Ndërlidhjet

PEKIN


Autoritetet e Kinës kanë urdhëruar mbylljen e teatrove, sallave të vallëzimit dhe objekteve të ngjashme të tubimeve masive në Pekin duke u përpjekur që të pengojnë përhapjen e virusit që shkakton SARS-in.
''Gazetat thonë se gjendja është mjaft e keqe-rreth 100 njerës infektohen në ditë. Duket se gjëja më e mirë që mund të bëhet është të rrish në shtëpi'', thotë një qytetar i Pekinit.
Autoritetet e Kinës deri tash kanë raportuar 122 raste të vdekjes nga kjo sëmundje.
XS
SM
MD
LG