Ndërlidhjet

MOSKË


Dy astronautë, një amerikan dhe një rus, kanë mbërritur në stacionin në hapësirë, ku do të zëvendësojnë grupin prej tre astronautësh, që gjenden në hapësirë prej disa muajsh.
Udhëtimi është mundësuar nga anija kozmike ruse Sojuz, e cila është e vetmja që mund të realizojë fluturime të tilla, pas incidentit tragjik të anijes kozmike amerikane Columbia.
XS
SM
MD
LG