Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush, ka përsëritur premtimin se vendi i tij do ndihmojë Irakun në transformimin drejt një demokracie të vërtetë.
Bush është takuar me një grup irakiano –amerikanësh në Miçigen.
"Populli i Irakut do zgjedhë udhëheqësit dhe qeverinë e tij. Amerika nuk ka asnjë synim të imponojë mënyrën tonë të qeverisjes dhe kulturës. Por ne do sigurojmë se irakianët janë të përfaqësuar në qeveri dhe të drejtat e tyre mbrohen", tha presidenti amerikan.
XS
SM
MD
LG