Ndërlidhjet

BAGDAT


Udhëheqësit irakenë kanë rënë dakort të mbajnë një kongres të përgjithshëm brenda një muaji për të zgjedhur një qeveri të përkohshme të pas luftës.
Kjo është bërë e ditur pas takimit të administratorit civil të Irakut, Jay Garner, me përfaqësues të grupeve politike, etnike dhe fetare irakiane.
XS
SM
MD
LG