Ndërlidhjet

BAGDAD


Qindra irakianë të dalluar planifikojnë brenda katër javësh të mbajnë konferencën nacionale për të zgjedhur një qeveri të përkohëshme.
Vendimi është marrë pas bisedimeve të djeshme në Bagdad të 250 delegatëve dhe administratorit amerikan të Irakut të pas luftës, Jay Garner.
Presidenti amerikan, George Bush ka thënë se Iraku do të ketë mundësinë të zgjedhë liderët e vetë pa presion nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG