Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shqipëria, Kroacia dhe Maqedonia të premten do të nënshkruajnë në Tiranë Kartën e Partneritetit të Adriatikut në praninë e sekretarit amerikan të shtetit Colin Powell, ka thënë një zyrtar i Shteteve të Bashkuara, njofton agjencia Asoshieted Press.
Dokumenti kërkon angazhime të përbashkëta për reforma nga secili vend në kuadrin e synimeve të tyre për anëtarësim eventual në NATO.
XS
SM
MD
LG