Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus, Vladimir Putin tha se sanksionet ndërkombëtare kundër Irakut nuk duhet të hiqen derisa të jetë e qartë se ai vend nuk ka armë për zhdukje në masë.
Duke folur pas takimit në Moskë me kryeministrin britanik, Tony Balir, presidenti rus ka kërkuar gjithashtu që inspektorët e armatimit të OKB-së të kthehen në Irak si dhe vazhdimin e programit naftë për ushqim të drejtuar nga Kombet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG