Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell do të vizitojë kësaj jave Spanjën, Shqipërinë, Sirinë dhe Libanin, njofton Stejtdepartmenti i Shtetetve të Bashkuara.
Ditën e premte, Colin Powell ka paraparë të udhëtojë në Tiranë, ku do të marrë pjesë në nënshkrimin e Kartës së Adriatikut midis Shteteve të Bashkuara, Shqipërisë, Kroacisë dhe Maqedonisë.
Zëdhënësi i Stejtdepartmentit, Richar Boucher ka thënë se karta synon të ndihmojë tre vendet ''për integrim të plotë eventual në institucionet Euro-atlantike, veçanërisht aspiratat e tyre për anëtarësim në NATO''.
XS
SM
MD
LG