Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara thanë se nuk do të bëjnë lëshime dhe shpërblejnë Korenë Veriore për prishjen e Marrëveshjes dhe ndërmarrjen e fshehtë të programit për armë bërthamore nga ana e saj. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Fleischer sërish i ka brërë thirrje Koresë Veriore që të heq dorë nga programi i saj , duke thënë se kjo është e vetmja rrugë për pashitjen e gjendjes së nderë.
''Ajo që tha presidenti George Bush është se ne nuk do t'e shpërblejmë Korenë Veriore për sjellje të keqe, por ajo që ne kërkojmë është që Korea Veriore të eliminojë pakthyeshëm dhe në mënyrë të verifikuar programin e saj bërthamor'', ka thënë zëdhënësi , Ari Fleischer.
XS
SM
MD
LG