Ndërlidhjet

PEKIN


Prefekti i Pekinit thotë se qeveria po ndërmerrë hapa vendimtar për vënien në karantinë të njerëzve të dyshuar se janë infektuar nga viriusi që shkakton Sindromin akut të rëndë të frymëmarrjes, por ka thënë se nuk ka plane për blokimin e Pekinit.
''Lidhur me mundësinë e blokimit të qytetit dhe stërpikjen e tij me ilaçe gjatë natës mund t'ju sigurojë me përgjegjësi të plotë se nuk kemi marrë një vendim të tillë'', u ka thënë qytetarëve prefekti i kryeqytetit të Kinës, Wang Qishan.
Pekini është qyteti i goditur më rëndë në botë nga SARS-i.
XS
SM
MD
LG