Ndërlidhjet

MADRID


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell sot u bëri thirrje Izraelit dhe Autoritetit palestinez që të fillojnë bisedime për formulën e mbështetur nga Shtetet e Bashkuara për paqë në Lindjen e Mesme.
Duke folur pasi arriti në Madrid, Powell tha se do të duhet të bëhet shumë punë për realizimin e planit për arritjen e paqës në Lindje të Afërt, që zyrtarisht iu paraqit dje Izraelit dhe palestinezëve.
Pas vizitës në Spanjë, Colin Powell nesër do të qëndrojë në Shqipëri prej nga do të vazhdojë rrugën në Siri dhe në Liban.
XS
SM
MD
LG