Ndërlidhjet

RAMALLAH


Forcat izraelite sot varënë 14 palestinezë gjatë një inkurzioni në Brezin e Gazës dhe në Bregun Perëndimor, një ditë pas publikimit të planit për paqë të mbështetur nga bashkësia ndërkombëtare.
Inkurzionin e dënoi qeveria palestineze në mbledhjen e saj të parë dhe kërkoi nga bashkësia ndërkombëtare të frenojë armatën izraelite.
Zyrtarët palestinezë thanë se ''ky është mesazh i synimeve vërtet negative të Izraelit ndaj përpjekjeve diplomatike''.
XS
SM
MD
LG