Ndërlidhjet

AMAN


Në aeroportin e kryeqytetit të Jordanit ka shpërthyer një valixhe, derisa po kontrollohej dhe ka lënë të vdekur punonjësin e sigurisë dhe tre persona tjerë të plagosur.
Zyrtarët thanë se valixhja i takonte një gazetari japonez, të cilën e sillte nga Bagdadi. Gazetari ka thënë se nuk e dinte se bashkë me valixhen mbante edhe material shpërthyes.
XS
SM
MD
LG