Ndërlidhjet

DUBAI


Burimet ushtarake amerikane kanë njoftuar se kanë arrestuar tre persona të tjerë, që janë në listën e 55 më të kërkuarve të regjimit të Sadam Huseinit.
Në mesin e të arrestuarve janë numri 16 në listë, i cili ka qenë shef i zyrës së industrisë ushtarake, si dhe numri 41 e 42 në listë, të cilët kanë pasur pozita të larta në Partinë Baathe të Sadam Huseinit.
XS
SM
MD
LG