Ndërlidhjet

ZAGREB


Mijëra njerëz, përfshirë anëtarë të qeverisë kanë marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të ish shefit të ushtrisë kroate në kohën e luftës, Janko Bobetko.
Kryeministri, kryetari i parlamentit dhe një i dërguar i posaçëm i presidentit, qenë në mesin e pjesëmarrësve. Ndaj Bobetkos, 84 vjeç, ishte ngritur aktakuza nga Gjykata e Hagës.
XS
SM
MD
LG