Ndërlidhjet

PEKIN


Mjekët në Pekin kanë zhvendosur pacientët e infektuar nga virusi i pneumonisë vdekjeprurëse, S.A.R.S. në një mjedis të izoluar me kujdes në rrethinat e kryeqytetit kinez.
Kina ka njoftuar për 11 raste të reja vdekjeje dhe 176 të tjerë të infektuar gjatë ditës së sotme.
XS
SM
MD
LG