Ndërlidhjet

DAMASK


Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka mbërritur në Siri, pasi është larguar nga Tirana pasditen e sotme.
Powell do të takohet me presidentin sirian Asad al-Bashar, dhe do t'i kërkojë atij që Damasku të rishohë politikat e deritashme.
Bëhet fjalë kryesisht për qëndrimin ndaj zhvillimeve në Irak dhe dhënjen fund të mbështetjes për grupet ekstremiste palestineze.
XS
SM
MD
LG