Ndërlidhjet

SANTA KLARA/KALIFORNI


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush të enjten e ardhëshme do të presë në Uashington ministrat e Jashtëm të shtatë vendeve që u ftuan në samitin e Pragës që t'i bashkohen NATO-s, Bullgarisë, Estonisë, Letonisë, Lituanisë, Rumanisë, Sllovakisë dhe Sllovenisë, njofton Shtëpia e Bardhë.
Dita e enjte bie në 8 Maj. Ate ditë të vitit 1945 përfundoi Lufta e Dytë Botërore me disfatën e Gjermanisë Naziste.
XS
SM
MD
LG