Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara njoftojnë për formimin e një ekipi të ri që do të drejtojë ministrinë irakiane të naftës.
Drejtues ekzekutiv i ekipit të përkohshëm do të jetë irakiani Thamir Gadhban, drejtor i ministrisë irakiane për planifikim të para luftës.
Bordin këshill-dhënës do t'e drejtojë Philip Carroll, ish president dhe shef ekzekutiv i Shell Oil, kurse zëvendës kryetar i bordit do të jetë irakiani,Fadhel Othman.
XS
SM
MD
LG