Ndërlidhjet

KARAÇI


Policia e Pakistanit thotë se ka marrë të gjitha masat pas tërheqies së vëmendjes nga Shtetet e Bashkuara për një sulm të mudëshëm nga ajri kundër Konzulatës amerikane në Karaçi.
Dje, Shtetet e Bashkuara u tërhoqën vëmendjen pilotëve dhe aeroporteve se Al Kaida ndodhet në etapën e fundit të planifikimit të një sulmi nga ajri kundër asaj konzulate.
XS
SM
MD
LG