Ndërlidhjet

GAZA


Ushtarët izraelitë, duke qitur nga tanku, kanë qëlluar për vdekje një gazetar britanik derisa xhironte një dokumentar në një rajon refugjatësh në Gaza.
Agjencitë e lajmeve citojnë dëshmitarë që kanë thënë se viktima dhe dy kolegë të tij xhironin dhe mbanin flamur të bardhë derisa ecnin në drejtim të tankut izraelit, kur kishte shtirë.
XS
SM
MD
LG