Ndërlidhjet

BAGDAD


Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq ka përsëritur thirrjen që t'i lejohet prania tek të gjithë të burgosurit e luftës dhe të arrestuarit në Irak dhe ka kërkuar nga forcat e prira nga Shtetet e Bashkuara që të respektojnë Konventën e Gjenevës për të burgosurit.
Ushtria amerikane deri tash ka liruar mbi 5.740 robër lufte, por nja 3.600 irakianë akoma ndodhen të burgosur.
XS
SM
MD
LG