Ndërlidhjet

JERUSALEM


I deleguari i Shteteve të Bashkuara në Lindjen e Mesme, William Burns ndodhet në Izrael për bisedime në prak të vizitës së sekretarit amerikan të shtetit, Colin Powell.
Burns i ka njoftuar zyrtarët izraelitë për rezultatet e vizitës së djeshme të sekretarit amerikan të shtetit në Siri.
Ndërkaq presidenti amerikan, George Bush mbrëmë ka patur biseda telefonike me presidentin e Egjiptit dhe mbretin e Jordanit lidhur me planin e ri për arritjen e paqës midis izraelitëve dhe palestinezëve.
XS
SM
MD
LG