Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ministria e Brendëshme e Pakistanit njofton se ditëve të fundit në ate vend janë arrestuar edhe katër al -kaidas të dyshuar, në dy operacione të veçanta.
Pakistani ka arrestuar mbi 450 al- kaidas të dyshuar që kur forcat e prira nga Shtetet e Bashkuara ndërmorën sulmet kundër regjimit taliban të Afganistanit dhe aleatëve të tij al- kaidas, para 19 muajve.
XS
SM
MD
LG