Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Gjashtë ushtarë rus janë vrarë kurse shtatë janë plagosur në harkun e findit kohor gjatë sulmeve të kryengritësve dhe shpërthimeve të minave në republikën kryengritëse ruse të Çeçenisë, njofton një zyrtar i administratës pro- moskovite çeçene.
Kryengristësi çeçenë janë shumë më pak në numër nga ushtarët rusë që arrijnë disa dhjetra mijëra trupa federale në Çeçeni, por për çdo ditë vazhdojnë t'i shkaktojnë viktima ushtrisë ruse.
XS
SM
MD
LG