Ndërlidhjet

BASRA


Administratori civil i Irakut, Jay Garner, ka mbërritur për një vizitë dy ditore në qytetin e Basrës në jug të vendit. Garner do takohet me administratorin e sapo emëruar në këtë qytet, Ole Wholren Olsen, diplomat danez.
Ndërkaq ushtria britanike po heton vrasjen e një irakiani 14 vjeçar në Basra gjatë fundjavës së shkuar, ku besohet se ka qenë i përfshirë dhe një ushtar britanik.
XS
SM
MD
LG