Ndërlidhjet

MOSKË


John Bolton, nënsekretari amerikan i Shtetit për kontrollin e armëve, po zhvillon bisedime në Moskë lidhur me luftën kundër armëve të shkatërimit në masë, veçanërisht në Korenë e Veriut dhe Iran.
Rusia po ndihmon Teheranin në ndërtimin e fabrikës bërthamore, Busher, e cila sipas autoriteteteve iraniane do përdoret vetëm për qëllime civile, siç është prodhimi i energjisë elektrike.
XS
SM
MD
LG