Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani ka marrë përgjigjje pozitive nga kryeministri indian, Atal Behar Vaxhpaji, për bisedime në nivel të lartë mes dy vendeve.
Bëhet fjalë për bisedime, që synojnë të normalizojnë mardhëniet mes dy vendeve rivale, të cilat janë njëherësh dhe fuqi bërthamore.
XS
SM
MD
LG